Çılgın Türkler, Bulgarca yayında
 

    Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle son üç yıl içersinde 317 eser yabancı dillerde basıldı ve dünyanın dört bir yanına dağıtıldı. Çılgın Türkler'in de yer aldığı eserler, Bulgarcaya da çevrildi.

    Burkina Faso'da bile son Mesnevihan Şefik Can'ın Mesnevi kitabı raflarda yerini aldı. Türk yazarların okuyucu ile buluştuğu ülkeler şöyle:

     ABD, Almanya, Hollanda, İtalya, Macaristan, Yunanistan, Sırbistan, Slovakya, Bosna, Çın, Fransa, Güney Kore, İngiltere, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Finlandiya, İran, İspanya, Estonya, Polonya, Rusya, Suriye, Makedonya, Kazakistan, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, İsviçre, İsrail, Pakistan, İsveç, Portekiz, Mısır, Japonya, Kosova, Arnavutluk.

    Kültür Bakanlığı, Ahmet Hamdi Tampınar ve Mehmet Akif Ersoy'dan günümüze kadar çok sayıda yazarın kitabının basımına destek verdi

 

   Tuna Keremitçi'nin son kitabı "Dualar Kalıcıdır" Bulgar okurunun beğenisine sunuldu. Bulgaristan'ın en büyük yayınevlerinden biri olan Trud yayınevi tarafından basılan "Dualar Kalıcıdır" adlı kitabı Türkçeden Bulgarcaya Paolina Miteva çevirdi.