FLAŞ BULGARISTAN: CİNAYET Mİ? İNTİHAR MI?

   HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ GENEL BASKANI AHMET DOGAN`IN 5 YILDIR ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPAN 46 YAŞINDAKİ AHMED EMIN ÖLÜ BULUNDU.

  İÇİSLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜ DİANA YANKULOVA,  AHMED EMİN`İN CESEDİNİN BAŞKENT SOFYA`NIN BOYANA SEMTİNDE BULUNDUĞUNU, İLK BELİRLEMELERE GÖRE EMİN`İN İNTİHAR ETTİĞİNİ BELİRTTİ. TABANCAYLA İNTİHAR EDEN EMİN`İN, HÖH LİDERİ AHMET DOGAN`IN SARAYLARI OLARAK BİLİNEN İKAMETGÂHINDA HAYATINA SON VERDİĞİ ÖĞRENİLDİ.

 
     OLAYLA İLGİLİ OLARAK AÇILAN SORUŞTURMA KAPSAMINDA İNTİHAR NEDENLERİ ARAŞTIRILIRKEN, YETKİLİLER, OTOPSİ TESPİT SONUÇLARINI BEKLEDİKLERİNİ KAYDETTİLER.

    DELTANEWS.BG HABER AJANSINA GÖRE, BÜTÜN OLAY KASIM DAL’IN DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ SIRASINDA PARTİ LİDERİ AHMET DOĞAN’IN GÖZÜ ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİĞİ, GÜNÜN DAHA ERKEN SAATLERİNDE İKİSİ ARASINDA AĞIR BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ DE İDDİALAR ARASINDA.

    AHMET DOĞAN’IN SARAYLARI POLİS KORDONUNA ALINDIĞI VE SORUŞTURMANIN ÇOK YÖNLÜ DEVAM ETTİĞİNİ DE BİLDİRİLDİ. HATIRLANACAĞI GİBİ, GEÇEN SENE AHMED EMİN TARAFINDAN İMZALI AHMET DOĞAN’IN TALİMATI ÜZERİNE TÜRKLERİN KORKUTULMASI İÇİN 25.06.2005 TARİHLİ SEÇİMLER ÖNCESİ ATAKA LİDERİ VOLEN SİDEROV’A MİLYONLARCA LEVA PARA VERİLDİĞİ VE ATAKA’NIN HÖH TARAFINDAN FİNANSE EDİLDİĞİ BELGESİ ORTAYA ÇIKMIŞTI.