Atina'da esrarengiz saldırılar
 

    Yunanistan'ın başkenti Atina'da sabaha karşı üç güvenlik şirketi, bir banka şubesi ve park halinde bulunan araçların hedef alındığı saldırıların düzenlendiği bildirildi.

   Yunan basın-yayın organları, kentin Kolonos ile Nea İonia semtlerinde bulunan üç güvenlik şirketine eş zamanlı yapılan saldırılarda, molotofkokteyli ile ev yapımı patlayıcı madde kullanıldığının belirlendiğini duyurdu.

   Haberlerde, binalarda çıkan ve katlara sıçrayan yangın sonucu ciddi maddi hasar meydana geldiği belirtildi. Nea Zmirni semtinde de bir banka şubesine patlayıcı madde yerleştirildiği ifade edilen haberlerde, Holargos, Kipseli ve Ambelokipi semtlerinde de biri resmi olmak üzere üç aracın ateşe verildiği kaydedildi.

 

   Haberlerde, kimliği henüz belirlenmeyen saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü de belirtildi. Atina'da geçen Pazartesi ve Cuma günleri de Yeni Demokrasi Partisi bürosu ile park halinde bir araç, Libya Başkonsolosluğuna ait bir araç ve bir otomobil galerisinin hedef alındığı saldırılar düzenlenmişti.

   Maddi hasara neden olan saldırılarda ev yapımı patlayıcı madde kullanıldığı açıklanmıştı.