İzmir'le Kırcaali kardeş şehir oldu
 

    İzmir ve Kırcaali'nin kardeş şehir protokolü, İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği ''Balkan Rumeli Şenliği''nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis tarafından imzalandı.

    İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen ''Balkan Rumeli Şenliği''ne İzmir ve Kırcaali'den belediye başkanları, Balkan ve Rumeli derneklerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

   Aziz Kocaoğlu, şenlikte yaptığı konuşmada Balkan ve Rumeli kültürünü yaşatmak amacıyla şenlik düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

   ''Kökenimiz ne olursa olsun beraberliğimizi asla yitirmemeliyiz. İnancımız, mezhebimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun, nereden gelmiş olursak olalım, hepimiz eşitiz, hepimiz kardeşiz, hepimiz Türkiye'yiz. Şimdi anavatanımızda hep birlikteyiz. Sizlerle daha güçlü, daha gururluyuz.''

   Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis de iki kentin saat kulesi ve deniz gibi ortak sembollerinin bulunduğuna dikkati çekerek, ''En önemli ortak özelliğimiz ise insanlarımızdır, hayallerimizdir. Kardeş şehir protokolü ile ortak projelerimiz de artacaktır'' şeklinde konuştu.