Bulgaristan'da Songül'e büyük ilgi
 

   Bulgaristan'nın en çok izlenen özel televizyon kanalı olan BTV'nin davetlisi olarak ülkeye gelen tiyatro ve sinema sanatçısı Songül Öden, katıldığı “Dancing Stars” adlı canlı şov programında yaklaşık 2 milyon seyirciyi ekran başına topladı.

  BTV'de yayınlanan “Gümüş” adlı dizideki rolüyle Bulgaristan'da da büyük  ün kazanan Songül Öden, Slavi Trifonov'un sunduğu ve ülkenin ünlü televizyon  programı “Slavi Show”da, Türkiye ve Bulgaristan arasında “sevgi ve dostluk  elçisi” ilan edildi.

     Nüfusu 7.5 milyon olan Bulgaristan'da ilgiyle izlenen “Dancing Stars”a  konuk olarak katılarak programa reyting rekoru kırdıran Öden, samimi tavrı ve  açık konuşmalarıyla izleyicilerin takdirini topladı. Öden, adının Bulgaristan'da en ünlü kişiler arasında yer almasının  “sanatına onur verici bir iltifat olduğunu” söyledi.

 

     Öden, Kempinski Oteli'nde  düzenlediği basın toplantısında, Bulgar ve Türk halkları arasında kültür ve  dostluk bağlarının önemini vurguladı. Sanatçı, Bulgar basınının profesyonel kariyerine yönelik gösterdiği yoğun  ilgiyi sevinçle karşıladığını belirterek, çağdaş konuları işleyen Türk  dizilerinin Türkiye'nin yurtdışındaki tanıtımında başarılı bir rol oynadığını ve  Türkiye hakkındaki kimi önyargıları yıktığını bildirdi.

     -“BU TOPRAKLARDA ATAN ORTAK BİR NABZIMIZ VAR”-

   Öden, AA muhabirine yaptığı açıklamada da Türk dizilerinin son zamanlarda  Bulgaristan'da gittikçe artan ilgi ve beğeniyle izlenmesinin, iki halkın,  kültürleri, damak zevkleri, toplumsal yaşantıları ve ilişkileri arasındaki  benzerlikten kaynaklandığını belirterek, “Bu topraklarda atan ortak bir nabzımız  var” dedi. Öden, “Bulgaristan, Balkanlar'da ilk hayran kitlemizin oluştuğu ülke  oldu” diye konuştu.Türk dizilerin başarısının uluslararası platforma taşındığını ve bundan  dolayı yankısının çok farklı olduğunu belirten Öden, “Dizilerimizin büyük bir  misyonu var. Dolayısıyla sorumluluğu da ağırdır” dedi. 

 

    Bulgar sanatçılarıyla ortak projelere katılmaya hazır olduğunu da  açıklayan Öden, seyirciyle gözgöze gelebildiği için tiyatroyu çok sevdiğini,  ancak tiyatro, sinema ve televizyon dizileri arasında profesyonel tercih yapmanın  zor olduğunu bildirdi. Bulgaristan'da 2 gün kalan Öden, katıldığı tüm etkinliklerde  hayranlarıyla birlikte fotoğraf çektirerek, yüzlerce imza dağıttı. Bulgar basını  da Öden'in ziyaretine geniş yer verirken, yüksek tirajlı gazetelerin ekleri  arasında sanatçının posterleri dağıtıldı.  BTV yetkilileri, ağustos ayı başından bu yana hafta içi her gün akşam  saatlerinde yayımlanan “Gümüş” dizisinin, yaklaşık 1.5 milyon seyirci  tarafından izlendiğini açıkladılar.