TÜRKİYE’DE OY KULLANMAK İÇİN DİLEKÇENİZİ VERİN
 

    05 Temmuz 2009 tarihinde yapılacak olan Bulgaristan Milletvekili Seçimleri için Türkiye’de ikamet eden ve Bulgaristan vatandaşı da olan soydaşlarımızın, Türkiye’deki ikamet yerlerinde oy kullanabilmeleri ile ilgili aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

    Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının çoğunlukta yaşadıkları bölgelerde sandık açılabilmesi için oy kullanmak isteyen vatandaşlarımızın, 14 Haziran 2009 tarihine kadar bizzat kendileri tarafından imzalı üç ismi ve EGN numaraları okunaklı olarak doldurulmuş dilekçelerin Bulgaristan temsilciliklerine ulaştırılması gerekmektedir. Dilekçelerin, Ankara’da Bulgaristan Büyükelçiliği’ne, İstanbul ve Edirne’de de Bulgaristan konsolosluklarına verilmesi gerekmektedir.

 

   Her 100 başvuru için bir sandık açılacağından, Türkiye’de oy kullanacak vatandaşlarımızın, bulundukları yerdeki konsolosluklara dilekçeleri vermesi önemlidir.

   05 Temmuz 2009 tarihinde 18 yaşını doldurmuş olanlar ve üzerindekiler oy kullanabileceklerdir.

   Bulgaristan’da oy kullanmak isteyen vatandaşlar seçimden 2 gün önce (48 saat önce) Bulgaristan’da olmaları gerekmektedir

   Bulgaristan’da gerçek demokrasinin yerleşmesi için, tüm Bulgaristan vatandaşlarının sandığa giderek oy kullanması dileğiyle önemle duyurulur.

         Boş Form