Burak Kut ve Meyra Bulgaristan'da
 

    Türk pop müziği sanatçılarından Burak Kut ve Meyra, Bulgaristan'da BTV adlı özel televizyonda ülkenin en çok seyredilen programına konuk olarak, "Karar Bize Ait" şarkılarını tanıttı.

    Bulgar şovmen Slavi Trifonov'un sunduğu "Slavi Show" programına konuk olan iki sanatçı, stüdyodaki misafirler tarafından ayakta alkışlandı. Bestesini Slavi Trifonov'un yaptığı "Karar Bize Ait" adlı şarkının Türkçe okunması Bulgar izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

 

   Burak Kut ve Meyra, Bulgaristan'da gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek, seyircilerin olumlu davranışının iki halk arasındaki dostluğun ve kültürel bağların gücünün kanıtı olduğunu ifade etti.

   Burak Kut, BTV'de yayımlanan Türk televizyon dizilerinin olağanüstü ilgi görmesinin de iki halk arasındaki duygusal ve estetik yakınlığı gösterdiğini söyledi. Bulgaristan'a ilk kez geldiğini belirten Kut, Osmanlı döneminin son yıllarında dedesinin Bulgaristan'dan Türkiye'ye göç ettiğini açıkladı. Kut, "Benim de köküm buralara dayanıyor. Bu yüzden kendimi burada evimde gibi hissediyorum" dedi.

   Burak Kut ve Meyra, Bulgarca orijinal adı "Tova E" (İşte Bu) olan "Karar Bize Ait" adlı şarkının kendilerine yapımcıları tarafından önerildiğini ve besteyi çok beğendikleri için Türkçe yorumlamaya karar verdiklerini söyledi.