Bulgar papazları da Madonna konserine karşı
 

    Pop müziğinin divası Madonna'nın son konser turnesine Polonyalı din adamlarından sonra Bulgar din adamları da karşı çıktı.

    Filibe kentindeki papazlar, şarkıcının başkent Sofya'da 29 Ağustosa vereceği konseri protesto etti. Bulgaristan'ın yüksek tirajlı gazetelerinden Standart'ın manşetten verdiği haberde, Bulgaristan Ortodoks Kilisesinin konsere karşı resmi tavır almadığı, ancak Filibeli papazların Yahya Peygamber'i anma gününde Madonna'nın konser vermesine karşı çıktığı belirtildi.

 

   Filibe'deki "Sveta Parskeva" kilisesi papazı Emil Paralingov, gazeteye yaptığı açıklamada, "Ortodoks Hıristiyanları bu kutsal günde sıkı oruç tutarlar, her türlü seküler zevkten kaçarlar. Böyle bir günde konser yapılmaz. Günahtan korumak istediğimiz çocuklarımıza kötü örnek oluruz" dedi.

   Paralingov, Ortodoks Kilisesinin üst organı Yüksek Senod'un harekete geçmesini ve konser tarihini erteletmesini talep etti. Konseri düzenleyen "Sofia Music Enterprises" şirketinden yapılan açıklamada ise "Hiçbir cüppeli ofisimize gelip bir talepte bulunmadı" ifadesi kullanıldı.

   Madonna'nın Polonya'da 15 Ağustos'ta verdiği konser de kutsal bir güne rastladığı için radikal Katoliklerin ve bazı din adamlarının tepkisi çekmişti.